fbpx
Fındık "Bu Yol Ordu'nun Dünyaya Açılan Penceresi Olacak"

“Bu Yol Ordu’nun Dünyaya Açılan Penceresi Olacak”

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun ticaret hacminin büyümesine önemli katkı sağlayacağını ve bu yolun Ordu’nun dünyaya açılan penceresi olacağını söyledi.
Ordu’ya gelerek AK Parti Ordu İl Teşkilatını ziyaret eden ve İl Başkanı Halit Tomakin ile görüşen Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, uygulanacak stratejik projelerle Ordu’yu ticaret merkezi haline getirmek istediklerini bildirdi. Uçarmak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde başlattığı Karadeniz-Akdeniz yolu ile yine onun başlattığı Ünye Limanı projelerine önem verdiklerini söyledi. Uçarmak, “Karadeniz-Akdeniz Yolu, ticaret hacminin büyümesine önemli katkı sunacak. Bu yol Ordu’nun dünyaya açılan penceresi olacak. Ordu limanları sadece ilimizin değil bölgenin ticari faaliyetini, ihracat ve ithalatını önemli ölçüde artıracak bir proje. Milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, hep birlikte el birliği ile Ordu’yu ticaretin merkezi yapmak istiyoruz ve biz bunu başarabilecek güçteyiz.” ifadelerini kullandı.

“Stratejilerimizi Daha da Geliştireceğiz”

Fındık konusunda hassas olduklarını vurgulayan Sezai Uçarmak, “Fındık bizim olmazsa olmazımız. Fındığın yeni pazarlara açılması, ticari hacminin büyümesi için plan ve projelerimizi geliştirdik. Bugün fındık değerinde işlem görüyorsa AK Parti hükümetinin fındıkta kalıcı ve köklü çözümlere imza atması ile oldu. Fındığımızın dünya pazarlarında kolay ulaşması için stratejilerimizi daha da geliştireceğiz.” şeklinde konuştu.

“Gereken Adımları Birlikte Atacağımıza İnanıyorum”

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin de, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak’ın tecrübesi ve çalışkanlığı ile takdir edilen bir bürokrat ve devlet adamı olduğunu, kendisini Ordu’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti. Tomakin, “Ordu ilimizin ticari hacminin genişlemesi, ihracat ürünlerimizin çoğaltılması ve pazar payının büyümesi ile alakalı görüşmeler yapacağız. Sayın Bakan Yardımcım ile birlikte Ordu’da atılması gereken adımları birlikte atacağımıza inanıyorum.” dedi.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments