fbpx
Ana Sayfa Dünya Başkan Ergan, Endonezya'da Fındığı Tanıttı

Başkan Ergan, Endonezya’da Fındığı Tanıttı

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında birtakım oda ve borsa başkanlarından oluşan kurul ile beraber Endonezya’da toplantılarda bulunup, iş görüşmeleri yaptı.

Ergan, yaptığı görüşmeler ve ikili müzakerelerde bilhassa en mühim tarımsal ihraç ürünümüz olan fındığımızı tanıttıp anlattı.

Yapılan ziyarette Cakarta’da düzenlenen İslam Odası Yönetim Kurulu Toplantısı’nda da bulunan heyet üyeleri, ikili görüşmelerde bulundular.

Başkan Ergan, özellikle ikili görüşmelerde ülkemiz ve bölgemiz açısından önemli ihraç ürünümüz olan fındıkla ilgili görüşmelere öncelik verdiğini belirterek, bu tür organizasyonların ülkeler arasında ticari bağların kurulmasına büyük katkıda bulunduğunu, bu yüzden dost ve kardeş olan Endonezya’nın çok özel bir yere sahip olduğunu söyledi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklığoğlu’nun başkanlığındaki heyette TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi ile Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Şekeroğlu’da yer aldılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz