Avrupa Birliği Ülkelerine Fındık İhracatı

4
2

Fındık alımları yavaşladı, üreticinin elinde bulunan fındığın neredeyse tamamı piyasaya indi. Yavaş yavaş yapılan ihracat rakamları da toplanmaya başladı.

Düzce ilinden gelen rakamlara bakıldığında 2017 yılının son 4 ayında Avrupa Birliği ülkelerine 22 bin 583 ton iç fındık ihraç edildiği açıklandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından fındık ihracatının daha yoğun bir şekilde yılın ilk 2 ayı ve son 5 ayı gerçekleştirildiği açıklaması yapıldı.

Düzce ili fındık üretimi ve ihracatı konusunda önemli bir konuma sahip. Bu noktaya dikkat çeken açıklamada 2016 yılında Düzce’den 25 bin 678 ton, 2017’de ise 22 bin 583 ton işlenmiş iç fındık ihracatının yapıldığı belirtildi. Yılın son 4 ayında yapılan bu ihracata bakıldığında bir önceki seneye göre yaklaşık 3 bin ton daha az fındık ihracatı yapıldığı görülüyor.

4 YORUMLAR

  1. Selaymaküm hayırlı akşamlar dilerim bilen varmı acaba çifçininin halini köylünün malını gasp edenler hakdeğilbu sahip çıkan yok seçim geliyo bana bir şeyler yapmak gerekiyor

  2. dogalgaza elektrige benzine gubreye kopruye ekmege say say bitmez herseye zam findik duşuyor findik ici 60tl kabuklu findik 8.50tl bunun sorumlusu kim findikci findikci fazla uretse boyle olmazdi fiyat 3lira olur ciftci haric herkes cok kazanir tuccarda ferroda doyar findikci calişşin bunlari doyursun ama bunlar doymaz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz