fbpx
Fındık Almanya'ya Türk Fındığı Damgasını Vurdu

Almanya’ya Türk Fındığı Damgasını Vurdu

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar açıklamada bulundu “Hem üretim manasında hem de fındık alım noktası açısından her geçtiğimiz gün daha iyiye gidiyoruz. TMO’nun piyasadan fındık almasına rağmen kurumumuza olan ilgi gayet yoğundur” dedi.

Türk fındığı Almanya’nın Köln kentinde açılmış olan ve dünyanın en büyük gıda fuarı sayılan “Anuga 2017 Gıda ve İçecek Fuarı”nda Uluslararası olarak iyi şekilde tanıtıldı.

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, yapmış olduğu açıklamada, bu fuarda birden fazla fındık firmasının da bulunduğunu ifade etti. Bayraktar ayrıca, 7-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen fuarda Türk fındığının en iyi biçimde tanıtıldığını, FİSKOBİRLİK’in de fuarda stant açtığını belirtti.

Dünyanın dört bir yanından katılım gerçekleşen fuarda Türk fındığına yoğun bir şekilde ilgi gösterildiğini söyleyen Bayraktar, “Anuga fuarı dünyanın en büyük gıda fuarlarından birisi olarak gösteriliyor. Biz de FİSKOBİRLİK olarak son birkaç yıldır bu fuara katılımda bulunarak Türk fındığını tanıtmaya çaba gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

Fuarda dünyadaki bütün alıcıların bir araya geldiğini söyleyen Bayraktar, “Dört gün boyunca açık kalan bu fuar tüm fındık sektörü adına pozitif geçti. Bu fuar ile birlikte fındık ihracatçılarımız yeni bir pazar bulma şansı yakalamış oldu.” dedi.

“Bayi Sayımızı Daha Da Arttırmış Olacağız”

Bayraktar, Türk fındığının aroma ve kalite yönünden fazlaca etki yarattığını ve beğenildiğini üzerine basarak dile getirdi.

FİSKOBİRLİK’in birçok ülkede bayisi olduğundan bahseden Bayraktar, “Umarım yürüttüğümüz bu çalışmaların sonucu olarak bayi sayımızı daha da artırmış olacağız” ifadelerine yer verdi.

FİSKOBİRLİK’in her geçen sene daha fazla büyüdüğünü vurgulayan Bayraktar, şunları söyleyerek:

“Fındıkta dünyada yeniden sözü geçen bir kurum haline geleceğiz ve bundan hiç kimsenin şüphesi olmamalı. Fuarda Türkiye 298 firma ile temsil ediliyordu. Bu firmaların arasında bizim de olmamız çok önemliydi. FİSKOBİRLİK olarak hem üretim anlamında hem de fındık alım noktasında her geçtiğimiz gün daha da iyiye gidiyoruz. Bu sene geçen seneye göre çok daha iyi durumdayız. TMO’nun piyasadan fındık almasına rağmen kurumumuza olan ilgi çok yoğun şu an. Bu manada bizleri yalnız bırakmayıp destek olan tüm üreticilerimize teşekkür ediyoruz.” konuşmasını bitirdi.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments