fbpx
Ana Sayfa Dünya Almanları susturan Türk! Ülkede gündeme oturdu

Almanları susturan Türk! Ülkede gündeme oturdu

Alman devlet televizyonu olan ARD’de yayınlanan bir tartışma programına misafir olan Tuğrul Selmanoğlu program içerisinde yer alan 5 Alman katılımcının karşıt söylemlerine verdiği cevap verir ile gündeme oturdu.

ERDOĞAN ÜZERİNDEN İSLAM’A SALDIRIYORSUNUZ!

Türkiye’yi “insan hakları” üzerinden tenkit eden Almanlara Selmanoğlu, “Sözde insan hakları uydurma sebebiyle bize nasıl bir yaptırım uygulayacaklarını tartışıyorlar. İşte ilişkileri çığırından çıkaran problem aynen bu tavrınız. Aslında Erdoğan’a saldıranlar gerçekte İslam’a saldırmaya çalışıyorlar. Erdoğan’ın şahsında İslamcılık görüyorsunuz ve Erdoğan’a saldırarak İslama saldırdığınızı düşünüyorsunuz. Bunu rey kaygısı ile yapıyorsunuz. Hollanda örneğinde görüldüğü gibi… Kısa vadede bu size bir iki puan kazandırabilir. Fakat asıl islam düşmanlığı ile rey avcılığı yapanlar ırkçı partilerdir, ve uzun vadede aslında bu tavrınızın onlara yaradığını  göreceksiniz. Asıl onların değirmenine su taşıyorsunuz.  Bir gün yaptığınız hatayı anlayacaksınız.“yanıtını verdi.

ALMANLARI SUSTURAN TÜRK

Almanyada manşetlere çıkan Selmanoğlu için gazeteler “Almanları susturan Türk” diye manşetler attı. Alman Die Welt gazetesi programa damga vuran Selmanoğlu için “Moderatör ve katılımcılar, Erdoğan taraftarını durdurmakta zorlandı.” başlığını kullandı.

ERDOĞAN’DAN ÇAĞRI

Programda yaptığı konuşma ile tabir yerindeyse 5 Alman katılımcıya tokat gibi cevaplar veren Selmanoğlu’nun bu gelişmeden sonra Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye’ye çağrı edildiği bilgisi geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya adınızı giriniz