Çarşamba, Temmuz 6, 2022
8.4 C
Istanbul

AK Parti’den açıklama! “Fındık üreticisinin yanındayız”

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, katıldığı TV programında açıklamalarda bulundu. Gündoğdu, fındık üreticisinin yanında olduklarını söyledi.

Google News

Son Dakika

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, katıldığı TV programında açıklamalarda bulundu. Gündoğdu, fındık üreticisinin yanında olduklarını söyledi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fındık alımına başladı. Binlerce üretici aldıkları randevu ile birlikte TMO’nun kapısını çalıyor. Ancak hazır paraya ihtiyacı olan üreticiler ise ürünlerini tüccara veriyor.

“FİYAT PİYASAYI REGÜLE ETMEK İÇİN YAPILAN BİR ŞEY”

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, katıldığı TV programında fındık alımları hakkında konuştu. TMO’nun fındık alımlarına başladığını belirten Milletvekili Gündoğdu, “Dünya ekonomisinin sıkıntılı olduğu bir dönemde TMO’nun fındık alması, devrede olması ve 21 gün sonra ödemeyi yapması azımsanacak bir tavır değil. Bu fiyat piyasayı regüle etmek için yapılan bir şeydir. Cumhurbaşkanımız sürekli fındık üreticimizin yanında duruyor ve durmaya devam ettiğinin bir göstergesidir. 1 Eylül’den sonra da Altınordu, Fatsa ve Ünye’de fındık alımına başlandı. Tabi üreticilerimiz fındığını seçmesi ve iyi kurutması gerekiyor. Onun dışında bir problem olmayacak. Bizde arkadaşlarımız ile birlikte takipteyiz. İnşallah bir problem olmadan fındık sezonunu devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

3 YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
En yeni
En Eski Çok Oy Almış
Inline Feedbacks
View all comments
Davut sağlam
Davut sağlam
6 Eylül 2021 16:53

Nasıl Fındık üreticisinin yanındaymış hadi ordan

Aaa
Aaa
3 Eylül 2021 17:53

Yandan bu kadar düdüklüyorsanız bir de arkamıza geçseniz… vay ki ne vay

Anonim
3 Eylül 2021 12:25

Yürü git ya

Benzer Haberler