Afrin’de Görev Yapan Askerimize Bir Fındık Desteği de Sakarya’dan

1
35

Sakarya’da Görevde ki askerimiz için fındık paketlenmeye başladı. AK Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’un başlatması ile yaklaşık 5 ton fındık vatandaşında desteği ile paketlenmeye başladı. Bir çok ilden askerimize destek verildiği gibi Sakarya’dan da destek verildi. AK Parti Sakarya Kadın Kolları kampanya başlatarak Afrin’de görev yapan askerimiz için fındık toplamaya başladı.

Kampanya ile birlikte yaklaşık 5 ton fındık toplanarak 100’er gramlık paketler hazırlanmaya başladı. Kadın kolları başkanı ve üyeleri, saatlerce operasyonlarda kalan ve yemek yemeye vakit bulamayan Mehmetçiğin o sırada ceplerinde fındıkların bulunması için böyle bir tercihte bulunduklarını ifade ederek, destek olmayı amaçladıklarını belirtti.

Operasyonda bulunan askerlere gönderebilmek amacı ile fındık toplama kampanyası başlattıklarını ve yaklaşık 5 ton fındığı el birliğiyle topladıklarını söyleyen Hatipoğlu, “Bir hafta önce Afrin’de savaşan Mehmetçiğimiz için fındık toplama kampanyası başlattık. Saatlerce operasyonda kalarak bazen yemek yiyemeyen Mehmetçiğimizin o sırada ceplerinde fındıkların bulunabilmesi için böyle bir kampanya başlattık. Bu kampanyayı duyan vatandaşlarımız sağ olsunlar destek olarak fındık yollamaya devam ediyorlar. Gelen fındık içlerini paketleme işlemlerimiz sürüyor. Fındıklar en geç öbür hafta yola çıkacak. Bazı vatandaşlarımız da gönderdikleri fındıkların üzerlerine mektuplar yazarak, fotoğraflar koyarak Mehmetçiğimize moral vermeyi amaçlıyor. Bu kampanyanın yanı sıra Afrin’de ki yiğitlerimiz için binlerce hatim hazırladık. Şuan da 3 bin 500 hatmi geçti. Hatimlerimizi de Diyanet İşleri Başkanımıza ileteceğiz” açıklamasında bulundu. Destek verenlerin hala fındık ulaştırmaya devam ettiğini ekleyerek, hızlı bir şekilde paketleme işlemini sürdürdüklerini söyledi. Fındık paketlenmesine ek olarak hatim ve dualarla da askerimizin yanında olduklarını ifade etti.

Bu destek hazırlığı, 1 hafta içerisinde yola çıkarak Afrin’de görev yapan askerimize ulaştırılacak. Ülke olarak Askerimize destek büyük ve herkes elinden geleni yapmaya hazır.

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
Adınızı buraya giriniz