Salı, Ekim 4, 2022
8.4 C
Istanbul

Adıgüzel’den Erdoğan’a Fındık Cevabı!

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkmalarına karşılık verdi.

Google News

Son Dakika

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkmalarına karşılık verdi.

Adıgüzel şu açıklamayı yaptı: Erdoğan fındık fiyatı ile ilgili demiş ki “Bay Kemal verdiğimiz fındık fiyatından rahatsız oldu.” Evet, Sayın Erdoğan verdiğin fındık fiyatından rahatsız olduk. Fındığın 2 günde 2 lira geri gelmesinden rahatsız olduk. Fındığın üreticinin maliyeti olan 46 TL ile 50 TL arasında satılmasından rahatsız olduk. Fındığın geçen yıl 7 litre süt yaparken senin bu yıl verdiğin fiyatla 2,5 litre süt etmesinden rahatsız olduk. Geçen yıl 14 ekmek alınırken bu yıl 4 ekmek kayıpla 10 ekmeğe düşmesinden rahatsız olduk. Bir kilo fındıkla geçen yıl 3,5 litre mazot alınırken bu yıl 2 litre bile alınamamasından rahatsız olduk. Geçen yıl 4 kilo şeker alınırken bu yıl 2 kilo bile alınamamasından rahatsız olduk.

KARTEL ADINA FİYAT AÇIKLADIN

Senin verdiğin fiyatın 10 katına yabancı marketlerde fındık satılıyor bundan rahatsız olduk. Sen üretici adına değil uluslararası kartel adına fiyat açıkladın bundan rahatsız olduk.

ÜRETİCİ DEĞİL YÖNETİCİYLE OTURDUN

Peki, Sayın Erdoğan, ya sen Ordu’ya gelip de fındık fiyatını açıklayacağın gün yanına fındık üreticisi diye kendi teşkilatının yöneticilerini oturtup sufle yaptırarak fındık fiyatı açıklamaktan hiç mi rahatsız olmadın? Bu durumun ortaya çıkmasından sonra hiçbir açıklama da yapmıyorsun hiç mi rahatsız olmadın? Verdiğin fındık fiyatını 6 ay önce Ferrero’nun Türkiye’deki taşeronları ve işbirlikçileri açıklamıştı, kartelin fiyatını açıklamaktan hiç mi rahatsız olmadın?

FINDIK KARTELİNE TESLİM OLMUŞSUN

Bütün ülke üreticisi sanayisi ve dahi sen fındık karteline teslim olmuşsun, hiç mi rahatsız olmadın? Cumhurbaşkanı olarak ve bir siyasi partinin Genel Başkanı olarak Ordu’da oynanan fındık tiyatrosunda bir oyuncu olmaktan hiç mi rahatsız olmadın? Cumhuriyet meydanında Terzi Fikri’ye gönderme yapıp, ona terörist deyip, onu görevden alan darbe yapan cuntacılardan 12 Eylül darbecilerinden yana olmaktan hiç mi rahatsız olmadın?”

Fındık Fiyatında Manipülasyon!
Fındık Fiyatında Manipülasyon!
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Haberler