fbpx
FINDIKTV Market Yeni Sezon Ürünleri
Fındık 82. Kuruluş Yıl Dönümü

82. Kuruluş Yıl Dönümü

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, geçmişten alınan güç ile geleceğe daha kararlı ve emin adımlarla ilerleyeceklerini ifade etti.
Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Birliğin 82. kuruluş yıl dönümü sebebiyle yazılı açıklama yaptı. Türkiye’de 1936 yılında Giresun’da kurulan fındık istasyonuna vurgu yapan Bayraktar açıklamasında,

“Ardından 1 Kasım 1937’de TBMM’nin açılış konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk, ‘Önümüzdeki yıl içinde, fındık başta olmak üzere diğer belli başlı ürünlerimizi de ilgilendiren birlikler kurulmalıdır.’ direktifinde bulunmuştur. Sonrasında ise 28 Temmuz 1938 yılında Giresun, Ordu, Trabzon, Keşap ve Bulancak kooperatiflerinin birleşmesiyle Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinin temelleri atılmıştır. FİSKOBİRLİK olarak o günlerden bugüne değin, fındık ve fındık üreticilerinin en büyük kuruluşu olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.” ifadelerine yer verdi.

Bayraktar, Doğu, Orta ve Batı Karadeniz’de, Artvin’den başlayarak Sakarya’ya kadar tüm bölgede kooperatifleri ve tesisleri ile konuşlanan Birliğin, geçmişte olduğu gibi bugün de Türk fındığı, üreticisi ve ortaklarının menfaatlerini korumak için haklı mücadelesini hız kesmeden devam ettirdiğini bildirdi.

FİSKOBİRLİK ailesi olarak, üreticinin ve ortakların hakkına ve alın terine her daim sahip çıkmak için, tüm yönetim ve personel ile özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Bayraktar, “Geçmişimizden aldığımız güçle geleceğe daha kararlı ve emin adımlarla ilerleyeceğimizi tüm üreticilerimizle paylaşmak isteriz. Birliğimizin kuruluşundan bugüne emeği geçen herkesi saygıyla yad eder, bu vesileyle yaklaşan yeni hasat döneminde üreticilerimize bol ve bereketli bir hasat dönemi dileriz.” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Fındık mı almak istiyorsun? Hemen tıkla: Kabuklu fındık, kavrulmuş fındık, fındık ezmesi, fındık kreması ve diğerleri...
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments