Fındık Fiyatları

4458
284730
Fındık Fiyatları
Fındık Fiyatları

Her gün güncellenen Fındık fiyatları bu sayfada karşınızda. Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Çarşamba, Sakarya, Zonguldak, Ünye, Fatsa, Terme, Düzce ve Akçakoca serbest piyasa fiyatları burada… Bildiğiniz gibi fındık fiyatları serbest piyasada ayarlanmaktadır. Bu fiyatlar arz talep dengesine göre belirlenmekte ve bu fiyatlar üstünden üretici, piyasada bulunan fındık tüccarlarına fındıklarını satmaktadırlar. Sayfamızdan Fındık Piyasasını takip ederek elinizde bulunan fındığı en uygun fiyata satabilirsiniz. Aşağıdaki listede 26 Ağustos 2016 tarihinde Giresun, Düzce, Akçakoca, Çarşamba, Ünye, Fatsa, Terme, Ordu, Sakarya, Trabzon ve Zonguldak şehirlerinde yapılan araştırma sonucu ilgili bölgedeki borsadan alınan serbest piyasa fındık fiyatı verileri derlenmiştir. Burada belirtilen Fındık Fiyatları hafta içi her gün güncellenmektedir.

Şehir Bazlı Fındık Fiyatları Listesi – 26 Ağustos 2016

ŞubeEn düşükEn yüksek
Akçakoca13,50 TL14,00 TL
Çarşamba13,80 TL14,30 TL
Düzce13,50 TL14,00 TL
Fatsa13,50 TL14,00 TL
Gi̇resun14,95 TL15,45 TL
Ordu13,00 TL13,65 TL
Sakarya13,65 TL14,15 TL
Samsun13,50 TL14,00 TL
Terme13,70 TL14,20 TL
Trabzon13,50 TL14,00 TL
Ünye13,50 TL14,00 TL
Zonguldak13,50 TL14,00 TL

Yukarıdaki fiyatlar brüt olup, fındık ticareti yapanlar satın aldıkları fındıkların brüt fiyatından Stopaj %2 ve Borsa Tescil %01 – 02 olmak üzere toplam %2,01 – 2,02 oranında kesinti yapılmaktadır. (Bağ-Kur kesintisi hariç)

Buradaki listelerde belirtilen fındık fiyatları Ordu, Giresun, Düzce, Ünye, Fatsa, Terme ve Trabzon Ticaret Borsaları tarafından duyurulan verilerle derlenmiştir. Bu fiyatlar ile fındık tüccarlarının uyguladıkları fiyatlar farklılık gösterebilir. Burada gösterilen fındık fiyatları hem karşılaştırma, hem de fiyat trendini göstermesi amacıyla fayda sağlayacaktır.

Elinizdeki ürünün satışını yapmadan önce trendi takip edip, piyasa oluşacak en uygun fiyata ürününüzü elinizden çıkarmak size kalacaktır.

* Borsadan güncelleme gelmediğinden fiyatlar güncel değildir.

PAYLAŞ

4458 Yorumlar

 1. duyan duymayanlara duyursun .hiç kimse dünü unutmasın size acımadıklarını yalanları talanları

  ……………………………………
  korku dağları sarmış arşı aşmış
  oda başkanbları bile 15 iyi diyerek tüccarların yanında olduklarını onlara çalıştıklarını itiraf etmişlerdir

  çözülüyorlar ufak ufak suyu itfaiyesi hortumu ne mübarektir adaleti adeta meksika açmazına düştü tüccarlar
  durumları aynen şu https://mustafagulseren.files.wordpress.com/2013/12/mexican-standoff-photo.jpg

  40 liradan aşağı satmayın yakında günde 3 lira 5 lira artacak

  son uyarımıda yapayım görmeyen kalmasın

  ……………………………..

  fiskoya güvenmeyin
  ellerinde 1 ton fındık olsun fiyatlar 1 hafta yerinde sayar çakılır
  sözüm ona çiftçiyi kollayacaklar
  akıllanın artık sizin sizden başka dostunuz yok herkez kurt olmuş çoğuda kuzu görünümlü kurt
  çiftçiyi iyice salak okumamış cahil bellemişler mal yerine koymuşlar itip kakmışlar

  yedirmeyin hakkınızı vermeyin bu çakallara emeğinizi

  oturdukları yerden malınızı alıp satarlar
  lüks arabalara binip size hava atarlar
  çok akıllılarmış gibi birde caka satarlar
  sizi hakir görüp iter kakarlar

  fındığınızı 40 liranın altına satmayın

  ……………………………………..

  Beğendim(5) Beğenmedim(1)


 2. Kimseyi Magdur Etmez
  Serbest piyasada 15 liraya ulaşan fındık fiyatları yüz güldürüyor. Geçen sezondan bu yana fındık fiyatlarının 15 lira olmasını hayal eden üreticiler, bu hayallerine dün ulaştı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZBO) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık fiyatlarının serbest piyasada 15 liraya ulaştığını açıkladı.

  Soydan, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “2015 yılından bu yana üreticilerimizin bir hedefi vardı. Bu hedef 2016 yılında da devam etti. Üreticilerimiz fındık fiyatlarının 15 lira bandında olmasını hedefliyordu. Bizler üretici kesimleri olarak bu hedefimize ulaşmış olduk. Fındığını satmak isteyen üreticiler, bu fiyattan fındıklarını satabilirler. Bu fiyat mağdur edici bir fiyat değil. Bu fiyatta da hem üreticiler hem fındık sektörü hem de bölgemiz şu anda memnundur. En azından herkes kazanacak.”

  Yeni fiyat söylemek doğru değil

  Fiyatların artması nedeniyle üreticilerin hedefinin yükseldiği konusuna da değinen Soydan, “Fiyatların istikrarlı olmasından yanayız. Arz ve talep doğrultusunda fiyatlar yukarıya doğru gidebilir. Artık bir fiyat vermek bizim açımızdan doğru olmaz. Bizim hedefimiz 15 liraydı. Biz bu hedefimize ulaştık. Bu kapsamda üreticilerin sabırlı ve bilinçli hareket etmesinden dolayı da memnunuz.” diye konuştu.

  bunlar bu sekilde konusarak zaten olmayan az miktardaki findigi 15TL den pazara indirtmek icin ugrasiyorlar,
  anlamadiklari sey -arkadas finduk yok, neden yazilan yorumlar erken silindi bu sitede onu da anlayamadim findigin gercekteki fiyatini gizlemek icin mi? :),

  ama o yorumlar aklimizdan silinemezler, findik su an 18 lerde ve kurban bayrami olmadan yirmiyi gorecek hizda, tuccarlar birbirileri ile findik alma yarisindalar, kim cok verirse o alabiliyor,

  ” Seyyit26 Ağustos 2016 at 19:15

  Evet dogru Düzcedede Aynı 17 tl nın üzerınde seyridiyor fıyatlar.. borsa fıyatlarına aldanmayın.. düzcedekı borsanın başındakı Nurettin KARSLIOĞLU nun belırlemiş oldugu fiyatlara aldanmayın Bu Kişinın Kıme calıştıgı malum.. hıc bır zaman üretıcıden yana olmadı.. Bu kişi sanırım aracı yada komisyoncu.. Oltan veya ıtalyanlara calışıyor gibi.. cifci düşmani..Bugün 17 tl yirmi beş kuruş teklıf edıldi.. Ama dedıgım gibi.. elde tutacam.”

  ” Recep26 Ağustos 2016 at 19:09

  Arkadaşlar Elimde 2 tona yakın fındık var..Tüccar geldi 17 tl teklıf ettı vermedim.. ihtıyacı olmayan satmasın derım.. fiyatlar ucacak.. siz Burdakı fıyatlara bakmayın..fıyatlar burdakının dahada üstünde.. elimde fındık gecen seneden kalma fındık..17 tl ye vermedım tekrar edıyorum..”

  evet bu yorumlar, gercek fiyatlara ait yorumlar okumayanlar olmustur belki, ve tekrar silinmesin lutfen,

  tahmin soranlara sunu soliyeyim, bir hafta once kizimla bir muhabbetim oldu, kizima eylul 15 de findik 15~16 olur demistim ama yanilmisim simdiden 17 oldu, kizim ile muhabbetimizdeki diger tahminlerim ekim sonu 20 kasim sonu 25 aralik ~ subat bandinda 30~35 demistim, ama bu soyleduklerimi geri aliyorum simdi, bugun findik 18 leri gormusken 12 eylul kurban bayrami arefesinde 20 rahat olur, bayramdan ve okullarin acilmasindan sonraki donemi tahmin etmek benim icin zor olsa dâ 35~40 lari asacagini gormek cok zor degil,

  EMANETE FİNDİK VERMEYİN LUTFEN!!!

  Beğendim(4) Beğenmedim(1)

Bir Cevap Yazın