Fındık Fiyatları

3160
1514473
Fındık Fiyatları
Fındık Fiyatları

Her gün güncellenen Fındık fiyatları bu sayfada karşınızda. Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Çarşamba, Sakarya, Zonguldak, Ünye, Fatsa, Terme, Düzce ve Akçakoca serbest piyasa fiyatları burada… Bildiğiniz gibi fındık fiyatları serbest piyasada ayarlanmaktadır. Bu fiyatlar arz talep dengesine göre belirlenmekte ve bu fiyatlar üstünden üretici, piyasada bulunan fındık tüccarlarına fındıklarını satmaktadırlar. Sayfamızdan Fındık Piyasasını takip ederek elinizde bulunan fındığı en uygun fiyata satabilirsiniz. Aşağıdaki listede 29 Nisan 2016 tarihinde Giresun, Düzce, Akçakoca, Çarşamba, Ünye, Fatsa, Terme, Ordu, Sakarya, Trabzon ve Zonguldak şehirlerinde yapılan araştırma sonucu ilgili bölgedeki borsadan alınan serbest piyasa fındık fiyatı verileri derlenmiştir. Burada belirtilen Fındık Fiyatları hafta içi her gün güncellenmektedir.

EMANETFINDIGAHAYIR.org

Şehir Bazlı Fındık Fiyatları Listesi – 29 Nisan 2016

ŞubeEn düşükEn yüksek
Akçakoca08,30 TL08,80 TL
Düzce08,30 TL08,80 TL
Çarşamba08,40 TL08,90 TL
Fatsa08,75 TL09,25 TL
Gi̇resun09,26 TL09,76 TL
Ordu08,75 TL09,25 TL
Sakarya08,30 TL08,80 TL
Samsun08,10 TL08,60 TL
Terme08,50 TL09,00 TL
Trabzon *08,25 TL08,75 TL
Ünye08,50 TL09,00 TL
Zonguldak *08,25 TL09,50 TL

Yukarıdaki fiyatlar brüt olup, fındık ticareti yapanlar satın aldıkları fındıkların brüt fiyatından Stopaj %2 ve Borsa Tescil %01 – 02 olmak üzere toplam %2,01 – 2,02 oranında kesinti yapılmaktadır. (Bağ-Kur kesintisi hariç)

Buradaki listelerde belirtilen fındık fiyatları Ordu, Giresun, Düzce, Ünye, Fatsa, Terme ve Trabzon Ticaret Borsaları tarafından duyurulan verilerle derlenmiştir. Bu fiyatlar ile fındık tüccarlarının uyguladıkları fiyatlar farklılık gösterebilir. Burada gösterilen fındık fiyatları hem karşılaştırma, hem de fiyat trendini göstermesi amacıyla fayda sağlayacaktır.

Elinizdeki ürünün satışını yapmadan önce trendi takip edip, piyasa oluşacak en uygun fiyata ürününüzü elinizden çıkarmak size kalacaktır.

* Borsadan güncelleme gelmediğinden fiyatlar güncel değildir.

3160 YORUMLAR

 1. Sade orduda değil durum heryerde aynı. Fındık yok
  2016 Kıtlık yılı.
  Tüccarlar sorarsa çok fındık var deyin. Kandirin tuccarlari. onlarda fındık var ayağına anlaşmalar yapsın patlasinlar sonra
  Fındık düşecek diye köylünün elinden panikle aldılar kandırdılar köylüyü. Madem düzen boyle Hepsi batsın hepsiiiii.

  Beğendim(2) Beğenmedim(0)

 2. araban olmadıktan sonra cebinde para olmadıktan sonra yol yapsan ne fayda elin zengini faydalanıyo banamı yarıyo sanki hastane demişşsin sigortası bağkurunu ödeyemeyenler yine parayla giriyor devlet kolaylıkmı sağlıyor gelir testi yapsan mahçup duruma düşersin konu komşuya herkezin gururu var eskiden bağkur borcum 20 tl verdiğimi bilirim şimdi 450 tl kadar yükseldi sağlıktan yararlanıyosun dersin ben hergün hastanede değilim ayda yılda 1- 2 sefer hastaneye giderim en çok gidenlerden fazla para alcaklarına gidendende gitmeyenden de aynı alıyorlar eşitsizlik,benim yan gelirim yok tek geçimim fındık bana sahip çıkmayan devlet memuruna sahip çıkıyor bize sahip çıkmadığı halde bizden aldığı vergiler primler helalmi oluyor ey çifçi,tek çifçi giremiyor nedense o torba yasalara halbuki bu ülkeyi kalkındıran çifçi

  Beğendim(2) Beğenmedim(0)

 3. Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan ise: “Ordu’da belki de cumhuriyet tarihinin en büyük zirai don zararı var, rekolte çok büyük zayiat verdi. Gürcistan ve İtalya’da da verim az. Bu nedenle böyle bir ortamda fiyat artışından başka çare yok. Üreticilerimiz aylardır fındığı elinde bekletiyor ve baktığımızda en fazla fındık Türkiye’de var. Bu nedenle gerek ihracatçıların ve gerekse de sanayicinin tek çıkar yolu bizim fındıklarımız. Konuklarımız Avrupa’da da durumu anlattılar. Tüm göstergeler Türkiye’yi işaret ediyor. Avrupa’da fiyatı Türkiye yönlendiriyorsa, buradaki artış oraları da etkileyecektir. Kısaca üreticinin beklediği güzel günlerin yaklaştığını düşünüyorum” diye konuştu.

  Beğendim(4) Beğenmedim(1)

 4. 15 Yıldır Hacı Hoca Atağına Tikiliyorsunuz haberiniz yok.
  Aslında Bu Melunlar Yıllar Önce Halkı Ayaklandırma Başlatıp Ülkeyi Sefalete sürmek istemiştiler . Atatürk Düşmanları Amacına ulaşamadığı için her koldan Ülkeyi yıkmak için çabalıyorlar.
  Tayyip.Bahçeli.Kılıçdaroğlu Hepsi Bu oyunda Rolleri Var Hepsi Casus

  Beğendim(7) Beğenmedim(2)

  • Hadi ordan provokatör.

   15 yildir devlet devlet oldu haberin yok. daha önce samsundan ankaraya 14 saatte anca gidiyordun. simdi 4 saatte ordasin.
   15 yil önce findik bugünün parasiyla 50 kuruş bile etmiyordu. doktora hastaneye gittiginde önce parayi görelim parayi diyorlardi. simdi git OMÜye krallar gibi karsilaniyorsun.
   senede bir lokantaya gidebiliyordun anca. simdi en lüks restoranlarda ziyafet cekiyor millet her gece. hem de kendi arabalariyla gidyor. 15 yil önce kimde araba vardi? anca almanci akrabalar gelince araba görüyordunuz. almanci akrabalar lokantaya götürürse yiyordunuz.
   ihanete lüzum yok!
   Bahçeli Kılıçdaroğlu ve unuttuklarin üzerine söylediklerinde haklisin o başka. gene de canin sagolsun.

   Beğendim(3) Beğenmedim(8)

 5. Hadi iyisiniz. Bakanınız emir vermiş Tarım kredi fındık alsın diye, buda böyle 1 ay götürür sizi.
  Gecen ay TMO alıyordu bu ay Tarım Kredi gelecek ayda sütçüler birliğine emir verir.
  bu arada fındığınız daha düne kadar 10 lira ederken şimdi 5 para etmez ilaçlı pis fındığınız gidin denize dökün (algılar süper)
  Allah bildiği gibi yapsın , Allah ın gazabı büyük , Allah Büyük cüler

  bu tüccarlar varya bu tüccarlar hep bunlar yapıyor Bide hükümete laf ediyorsunuz.

  Beğendim(5) Beğenmedim(8)

  • Frida hanim inancli insanlarla dalga geciyorsunuz cok ayip ediyorsunuz.

   Elestirin elestirin elestirmeyin demiyoruz ama imanli insanlarla dalga gecmeyelim lütfen. Hem findik 5 lira degil 9 liraya kadar cikti. Findik 5 lira diye algi yaratmayalim lütfen. 9 lira nere 5 lira nere?
   Findik hibe paralarini ve mazot fiyatlarinin gelismesini da hesaba katarsak üreticilerimiz gayet karli bu sene. yüksek rekolteyi hesaba katmadik bile.
   Önümüzdeki günler biraz daha da cikacak bazi ayarlar yapilmasi gerek.

   Sabirli olun.

   Beğendim(2) Beğenmedim(3)

 6. tarım bakanlığı, dolayısıyla hükümet tarafını belirlemiş, ferrero başta olmak üzere 3-5 alıcının yanında yer almıştır. onların ayağına basmamak için lafı dolandırıyor, eveleyip geveliyor. bakan şu cümleyi kuramıyor “HEMEN ŞİMDİ TMO 15 LİRADAN ÜRETİCİNİN ELİNDEKİ VE EMANETTEKİ FINDIĞI ALACAKTIR.” diyemiyor. çözümün bu olduğunu hepimizden iyi biliyor. üreticinin yanında olan devlet bunu söyler..

  Beğendim(8) Beğenmedim(0)

 7. uzun zamandır takip ediyorum. fiyatlar düşerken anında yayınlıyorsunuz. yükselişe geçtiği zaman 2 hatta 3 gün yayınlamıyorsunuz nedenini öğrenebilirmiyim

  Beğendim(13) Beğenmedim(0)

 8. Fındığın kökü kurusun diye beddua ettiniz hakkaten findık yok ne olacak simdi. 30 olsa ne yazar.tüccarın tuzu kuru olan yine garibana olacak.

  Beğendim(1) Beğenmedim(1)

 9. Fındık fiyatı çıksa ne olur . Çok az kişinin elinde fındık var. Bu sene fındıkta yok. Kaynaşlıda bahçelerde hep seçmece fındık var. Bundan sonrada döküm olmaz. Ama çifçi akıllandı.ne tüccara emanete fındık verir nede akp ye oy verir. Bu karadeniz halkını akp hükümeti kadar hiçbir hükümet yalnız bırakmadı. Son soz bu düzce milletvekilleri fındıkmı topluyor pardon Armutmu topluyor.

  Beğendim(19) Beğenmedim(6)

 10. Findik uçacak!
  Satis boykotumuz kesin etkilerini göstermeye basladi. Fiyatlar yükselise gecti.
  Tespitlerimin hepsi dogru cikti. Gecen sene Kasimda findik fiyatinin tüccarlar tarafindan düsürelecegini, Nisanda 7 liraya kadar gerileyecegini söylemistim. Bunun üzerine boykotu örgütledim. Mücadelemize destek olsun diye şiirler maniler fikralar yazdim, degisik yöntemlerle tesvikledim.
  Findik fiyatlari emiz yükselise gecti. Sadece son 2 haftada %30 artis var (7 TL –> 9 TL). Bu gidisle Haziranda 25-30 TLyi görecegiz.
  Dayanin ey findikcilar. Zafer bizim olacak.

  Findik uçacak!

  Beğendim(24) Beğenmedim(12)

Bir Cevap Yazın